Elvárni, hogy a baloldali összefogás vezetői gratuláljanak a választások után Orbán Viktornak, Heller Ágnes szerint ahhoz hasonlítható, mintha azt várták volna a zsidóktól, hogy gratuláljanak az első zsidótörvényt elfogadó Imrédy-kormány győzelméhez – erről beszélt a filozófus kedd este Budapesten, a Spinoza Színházban tartott beszélgetésen, írja a Magyar Nemzet.
A rendezvényen a filozófus úgy értékelte a választásokat, bár azok szabadok voltak, a sajtószabadság hiánya miatt korlátozott demokratikus környezetben zajlottak le. Heller az eredményéért elmarasztalta a balliberális oldalt is, amiért a médiatörvény és az alaptörvény átalakítása nyomán kialakult tiltakozásokat követően felhagytak a látványos mozgósítással. A filozófus úgy látta, a Simon-ügy csupán kis részben ronthatta az ellenzék esélyeit, mivel a tősgyökeres balliberális szavazók úgysem hisznek a Fidesznek, bármit is állítson.