Orbán bebizonyította alkalmatlanságát a vezetésre
Egy fröccsöntő kisiparos is tudja, hogy csak azt érdemes gyártani, amit el is tud adni.
Varga Mihály a Magyar Bankszövetség éves rendes közgyűlésén arról beszélt: a kormány kész akár a szabályozási rendszerhez is hozzányúlni, ha attól gyorsulna a hitelezés. Patai Mihály a bankszövetség újraválasztott elnöke azt reméli, hogy az új kormány már nem csak bevételi forrásként, hanem a növekedés fontos szereplőjeként tekintene a bankszektorra.
A kormány figyelemmel kíséri a kereskedelmi bankok hitelezési gyakorlatát, és akár a szabályozási rendszerhez is hozzányúl, ha az lassítja a hitelezési folyamatokat – idézi Varga Mihály nemzetgazdasági miniszternek, a Magyar Bankszövetség éves rendes közgyűlésén pénteken Budapesten elmondott beszédéből a szakmai szervezet MTI-hez eljuttatott közleménye. A miniszter hozzátette: „továbbra is fontos feladatunk a kis- és középvállalatok támogatása, hiszen a foglalkoztatottak kétharmadának ez a szektor nyújt biztos megélhetést”.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) nevében felszólaló Balog Ádám alelnök kifejtette: a jegybank eddigi lépései az ország pénzügyi stabilitásának erősítését, a vállalati – különösképpen a kkv – hitelezés erősítését, a felügyeleti struktúra átalakítását, a pénzügyi fogyasztóvédelem előtérbe helyezését szolgálták. „Ehhez megfelelő alapot ad a stabil magyar bankrendszer” – tette hozzá az alelnök.
A Magyar Bankszövetség elnöki pozíciójába a tagok Patai Mihályt, az UniCredit Bank elnök-vezérigazgatóját választották újra. A testületi ülés alelnöknek Becsei Andrást, az OTP Jelzálogbank vezérigazgatóját szavazta meg. Továbbá elnökségi tagsági megbízást kaptak: Hegedűs Éva – Gránit Bank Zrt., Jelasity Radován – Erste Bank Hungary Zrt., Nátrán Roland – Eximbank Zrt., Hendrik Scheerlinck – K&H Bank Zrt. és Zolnai György – Budapest Bank Zrt. A bankszövetség etikai bizottságának elnöki pozíciójára Auth Henrik közgazdászt választották meg a tagok.
Patai Mihály, a bankszövetség újraválasztott elnöke kiemelte: a versenypiac bankjaiban olyan színvonalú munka folyik, amelynek köszönhetően – a valós nehézségek, a külső hatások és a sokszor alaptalan támadások ellenére is – töretlen maradt az ügyfelek bizalma a hazai bankrendszerben. A szektor tagjaiban él a remény, hogy az új kormányzat – egy megújított kapcsolatrendszer keretében – már nem csak a költségvetés egyik bevételi forrásaként, hanem a fejlődés, a növekedés fontos szereplőjeként tekint majd a magyar bankszektorra.