Április 15-től a Miniszterelnökség, illetve a kijelölt tárcák lépnek az uniós és nemzeti támogatások eddigi közreműködő szervezeteinek helyébe egy március végi kormányrendelet szerint.
A MAG Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt. által az Államreform Operatív Programban és az Elektronikus Közigazgatás Operatív Programban ellátott közreműködő szervezeti feladatot a Miniszterelnökség veszi át. A nem európai uniós fejlesztési források felhasználásához kapcsolódóan végzett feladatot, a nem az európai uniós fejlesztési források felhasználásához kapcsolódó fejlesztéspolitikáért felelős miniszter által vezetett minisztérium végzi a továbbiakban.