Nem jár a szépkorúak jubileumi jutalma azoknak a korábbi állampárti tisztviselőknek, akiktől tavaly megvonták a nyugdíjpótlékot. Az erről szóló kormánydöntés csütörtökön jelent meg a Magyar Közlönyben.
Az Országgyűlés fideszes és jobbikos képviselők javaslatára 2012 nyarán döntött úgy, meg kell vonni a nyugdíj-kiegészítés helyébe lépő pótlékot azoktól, akiknek az 1990 előtti tevékenysége összeegyeztethetetlen a demokratikus értékrenddel, mert részt vettek 1945 és 1949 között a demokratikus államberendezkedés felszámolásában, az 1956-os forradalom leverésében és a megtorlásokban, vagy mert 1948 és 1990 májusa közötti titkosszolgálati tevékenységük, állami vezetői tisztségük vagy az állampártban, illetve a Kommunista Ifjúsági Szövetségben ellátott vezető tisztségük miatt érdemtelenek rá.