A magyar állam vezetői mégis hallgatnak. Köztük Ön is hallgat.
Hallgatásuk különösen érthetetlen azután, hogy 2006-ban a magyar hatóságok által elkövetett jogsértések ügyében ellenzékből nemzetközi beavatkozást követeltek. Elismerjük, az egy teljesen más politikai helyzet volt, ami nem is hasonlít a jelenlegi ukrán helyzethez. Azonban ha akkor fontosnak tartották, hogy a nemzetközi közösség fellépjen a polgárokat szabadságukban korlátozó hatósági erőszak ellen, akkor most a magyar kormány képviselőiként miért nem? Bizonyára visszaemlékszik arra, hogy 2006-ban a TASZ élen járt a karhatalmi törvénytelenségek kivizsgálásának és beszüntetésének követelésében, a jogsértéseknek áldozatul esett polgárok védelmében. A kettős mérce árnyéka tehát ránk nem vetülhet.
Itt lenne az ideje, hogy a felelős magyar kormány vezetőjeként vesse latba befolyását és szólaljon fel a szomszédunkban tomboló hatalmi önkény és erőszak ellen. Szólítsa fel ukrán kollégáját, hogy hagyjon fel a rendőrterrorral, tartsa tiszteletben az emberi jogokat, és ajánlja fel közvetítő szerepét annak érdekében, hogy békés úton rendeződjön a válság!