Meghatározó döntést hozhat az Országgyűlés az utolsó pillanatban – ez minden magyart érint
Rendkívüli ülés összehívását indítványozta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
A parlament informatikai rendszere karanténba teszi az egy IP-címről küldött vagy hasonló tartalmú tömeges leveleket – közölte az Országgyűlés Sajtóirodája hétfőn az MTI-vel. Ez azt jelenti, hogy a címzettek elkülönítve megkapják, és ha meg akarják nyitni, el is olvashatják az üzeneteket.
Ezt arra reagálva tudatták, hogy – mint arról több hírportál is beszámolt – a PM-es Szabó Rebeka a Facebookon azt közölte: a parlamenti rendszergazdák, „nyilván utasításra”, blokkolták azokat a választópolgári leveleket, amelyekben benne volt a Paks szó. A független képviselőnek – mint írta – zöld civilek jelezték, hogy nem mennek át a tiltakozásul írt leveleik, majd ő is kipróbálta, két teljesen azonos tartalmú levelet küldött saját magának egy külső e-mail címről, és csak az érkezett meg, amelyikben nem szerepelt a Paks szó.
Az Országgyűlés Sajtóirodája erre válaszul az MTI érdeklődésére kifejtette: az elmúlt napokban a kormány által tervezett paksi beruházásra vonatkozó több ezer tiltakozó levél érkezett az országgyűlési képviselők postafiókjába, lelassítva az Országgyűlés Hivatalának levelezési rendszerét, és ezáltal lehetetlenné téve kormánypárti és ellenzéki képviselők munkáját.
Eleinte egyetlen IP-címről jött a levéláradat, majd az üzeneteket szétterítve különböző helyekről özönlöttek a hasonló tartalmú levelek – írták.
Az Országgyűlés Hivatala által üzemeltetett informatikai rendszer – a legtöbb levelezési rendszerhez hasonlóan – karanténba helyezi az egy IP-címről küldött vagy hasonló tartalmú tömeges leveleket. Ez azt jelenti, hogy a címzettek elkülönítve megkapják, és ha meg akarják nyitni, el is olvashatják az üzeneteket – közölte az Országgyűlés Sajtóirodája, hangsúlyozva, hogy a rendszer tehát nem tiltotta le, csak külön kezeli a másodpercenként beérkező, óriási mennyiségű küldeményt.