A független képviselő azt mondta, a kormányzat korábban államosította és szétverte a takarékszövetkezeti rendszert, most pedig sebtiben privatizálni akarják a százmilliárd forinttal feltőkésített TakarékBankot úgy, hogy a pályázatból kizárják a korábbi tulajdonosokat.
A kiírást szerinte úgy rakták össze, hogy annak feltehetően csak egyetlen nyertese lehet. Ez a nyertes pedig „nagy valószínűséggel” az Első Hazai Pénzügyi Szolgáltatásfejlesztési Kft. lesz, amelynek „az a Vojnits Tamás az ügyvezető igazgatója, aki egyébként a takarékszövetkezeti rendszer államosítását levezényelte” – jelentette ki.