Sikkasztás és hűtlen kezelés miatt jelentették fel Magyar Péteréket
A Tisza Párt beszámolója szerint bérleti díjakra több mint tízmillió forintot költöttek, az viszont nincs részletezve, hogy kitől mit béreltek és mennyiért.
A Gyermekrák Alapítvány vezetőjének keddi „nyilvános elszámolásából” legalább 1,7 milliárd forint hiányzik, valamint az sem igaz, hogy nem folyik eljárás az alapítvány ellen – közölte Szilágyi György parlamenti képviselő szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.
Balogh István, a Gyermekrák Alapítvány vezetője kedden beszélt arról egy sajtótájékoztatón, hogy az alapítvány 1997-es alapítása 3 milliárd 768 millió forint bevétel folyt be, ebből 2 milliárd 600 millió forintot költöttek a daganatos gyermekek, illetve családjuk támogatására, a gyógyíttatás költségeire, és ezek után 903 millió forint van az alapítvány számláján.
Szilágyi György ugyanakkor azt mondta: az alapítvány éves közhasznúsági jelentéseinek összegzéséből az derül ki, hogy a 3 milliárd 768 millió forint az egyszázalékos felajánlásokból származó bevétel, és ehhez képest az összes bevétel meghaladta az 5 milliárd 210 millió forintot. „Összességében tehát, ha Balogh úr állítása igaz, és valóban 903 millió forint van jelenleg az alapítvány számláján, akkor nem kevesebb, mint egymilliárd hétszázmillió forint hiányzik” – fogalmazott a jobbikos politikus.
Emlékeztetett: Balogh István kedden visszautasította, hogy rendőrségi, illetve ügyészségi eljárás folyna az alapítvánnyal szemben. Szilágyi György ugyanakkor szerdán bemutatta azt a január 23-i levelet, amelyet a Budapesti Rendőr-főkapitányságtól (BRFK) kapott a korábbi feljelentések egyesítéséről „különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés megalapozott gyanúja miatt”.
Az ellenzéki politikus hangsúlyozta: az elmúlt hetekben többen is megkeresték a Jobbikot az ügyben, és több olyan esetről juttattak el hozzájuk iratanyagot, amelyben rákos gyerekek életének megmentésére reális esély lett volna, a tárgyi és személyi feltételek rendelkezésre álltak, mégsem kaptak kölcsönt az alapítványtól a szükséges anyagi forrásokra vagy azok legalább egy részére.
Éppen ezért a Jobbik arra kéri az ügyben jelenleg is nyomozó hatóságokat, hogy eljárásukban vizsgálják ki az alapítvány által hangoztatott bevételek és a valós értékek közötti 1,7 milliárdos különbség okát, illetve azt is, hogy az alapítvány a rábízott forrásokat valóban a legjobb tudása szerint minden hozzá fordult gyermek gyógyulására használta-e fel.
A Fővárosi Főügyészség január elején rendelte el a Gyermekrák Alapítvány törvényességi ellenőrzését. Bagoly Bettina szóvivő január közepén elmondta, az ügyészség azt vizsgálja, hogy az alapítvány kuratóriumának működése megfelel-e a jogszabályi rendelkezéseknek. A vizsgálat folyamatban van, az várhatóan meghaladja a hatvan napot – közölte.