A szakértők szerint nincs más út: rendészeti megoldásra van szükség Budapesten
Ezt nem lehet szociális vagy egészségügyi kérdésként kezelni.
Nem támogatja a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) a kormány tervét, amely szerint Magyarország német megszállásának 70. évfordulójára emlékművet állítanának. Szerintük inkább a társadalmi megbékélést kellene segíteni.
A Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) szerint a gyors emlékműállítás helyett a társadalmi megbékélés előmozdítását kell előtérbe helyezni és erre szólítják fel a döntéshozókat. A vallási szervezet ezzel arra reagált, hogy a Magyar Közlöny keddi számában megjelent kormányhatározat szerint Magyarország német megszállásának 70. évfordulójára, március 19-ére emlékművet állítanak Budapest belvárosában, a Szabadság téren.
A Mazsihisz szerint az emlékműről született döntés módja és gyorsasága a hazai és a nemzetközi zsidó közösségen belül egyaránt kétségeket és komoly aggodalmat kelt. A szövetségnél tisztában vannak az ügy szimbolikus fontosságával, ugyanakkor hangsúlyozták: csak olyan holokauszt emlékévet tartanak elfogadhatónak, amely érdemi lehetőséget biztosít a nyílt és „termékeny” társadalmi vitára, és amelynek során a magyar zsidó közösség tragédiájával kapcsolatos megemlékezésekről nem gyors, hanem érdemi döntések – történészi, művészi, szakmai és közéleti vita – nyomán határoznak. Ezért arra kérték Rogán Antalt, az V. kerület polgármesterét, hogy ne járuljon hozzá az emlékmű felállításához.