Az MSZP-s képviselőjelölt hétfőn újságíróknak elmondta, a napokban azért vásárolta meg 34,5 euróért a német médiavállalat egy részvényét, hogy a többi részvényest tájékoztathassa: a cég menedzsmentje segédkezet nyújtott „egy aljas és korrupt üzlethez”. Hozzátette: „Németországban ez nem fordulhatna elő, Európa peremén egyelőre igen, ez tűrhetetlen.”
A TV2 értékesítése eladói hitellel történt, vagyis az új tulajdonosok egyelőre nem fizette ki a vételárat. Emiatt Braun az Európai Bizottság tiltott állami támogatásokat vizsgáló hivatalához és az amerikai igazságügyi minisztérium megfelelő szervéhez akar fordulni, amennyiben a ProSiebenSat.1 egy héten belül nem áll el a TV2 értékesítésétől.