A szakszervezetek még kételkednek, de már elismerik: a vártnál nagyobb lesz a pedagógusbér-emelés
Átlagosan 21,2 százalékkal tervez a kormány.
Az LMP szerint a fideszes oligarchák már a köz- és felsőoktatásra, valamint a 17 milliárd forintos piacot jelentő tankönyvellátásra is rátették a kezüket, ők diktálják az oktatási reformokat.
Osztolykán Ágnes, az Országgyűlés oktatási bizottságának LMP-s alelnöke csütörtöki sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy nemrég olyan nyelviskolák jutottak több tíz- vagy százmillió forintos európai uniós támogatáshoz, amelyek „a föld alól nőttek ki, egyik pillanatról a másikra”, vagyis a haverok zsebébe került a pénz. Bírálatában a legnagyobb bűnnek a tankönyvpiac „szétverését” ítélte, mondván, a kormány egyetlen céget hoz monopol helyzetbe, a miniszter pedig korlátlan szabadságot kap azzal kapcsolatban, hogy mi kerüljön be a tankönyvekbe.
A felsőoktatásról szólva kijelentette: bár Klinghammer István felsőoktatásért felelős államtitkár készített egy a szektor és a tudományos élet számára elfogadható stratégiát, a „miniszterelnök haverjai” nem a minőségi felsőoktatás, hanem a munka alapú társadalom mellett tették le voksukat.
Osztolykán Ágnes árnyékminiszternek nevezte Parragh Lászlót, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarát, és azt mondta: a miniszterelnökhöz közel álló ember „oligarchái” találják ki, mi legyen a felsőoktatásban. Kijelentette: az LMP szerint olyan országot kell teremteni, ahol mindenki a tudása és szorgalma függvényében boldogulhat.