Simicskó István, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára, Újbuda KDNP-s országgyűlési képviselője arról beszélt: egy 14 éve húzódó ügy végére került pont azzal, hogy Újbuda 50 évre vagyonkezelésbe vette a Citadellát. Mint fogalmazott, az országimázs részét képező terület fejlesztését egy szakmai grémium tanácsai nyomán fogják kialakítani.
A nemzeti vagyon részét képező Citadellával kapcsolatban folytatott közigazgatási eljárási határozat október 1-jén mondta ki, hogy az eddigi használat, hasznosítás nem felel meg a világörökségi törvényben foglalt követelményeknek, ezért a Citadellát használó, hasznosító személyek, társaságok és cégek kötelesek az általuk birtokolt területeket 30 napon belül a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. mint az állam tulajdonosi jogait gyakorló szerv birtokába adni. A kultúráért felelős miniszter a világörökségi törvényben előírtak szerint felülvizsgálati eljárást indított a Citadella használatára vonatkozóan.