Az Európai Unió egyetlen napot sem várt: újabb támadást indított Magyarország ellen
Súlyos következményekkel fenyegetőznek.
Az átlagjövedelem mértékéig havi két készpénzfelvétel tranzakciósilleték-mentes lesz ‒ erősítette meg a miniszterelnök a Kossuth Rádiónak adott interjúban pénteken. Ugyanitt kijelentette, hogy a MOL-INA-ügyben tanúsított horvát magatartás nem indokolja, hogy a magyar olajcég továbbra is Horvátországban maradjon.
Orbán Viktor a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában megerősítette: az átlagjövedelem mértékéig havi két készpénzfelvétel tranzakciósilleték-mentes lesz. Arról is beszélt, hogy a kormány továbbra is szeretne luxusadót, ezt a Fidesz parlamenti frakciója még vitatja. A hús áfájának csökkentéséről sincs még végleges döntés ‒ közölte a kormányfő, hozzátéve, csak olyan megoldást tart elfogadhatónak, amely garantálja, hogy a forgalmi adó mérséklése együtt jár az árak csökkenésével.
A kormányfő elmondta, a Fidesz-frakcióban egyre többen támogatják a rezsicsökkentés alkotmányba foglalását. Jelezte azonban, hogy a rezsicsökkentést elsősorban a jövő évi választáson kell megvédeni.
Orbán kijelentette: a rendszerváltás óta nem dolgoztak annyian, mint most. „Közelítünk a négymillió munkából élő emberhez, de ez az ország akkor lesz boldog és elégedett, ha legalább ötmillióan tudnak dolgozni” ‒ mondta a miniszterelnök. Arról is beszélt, több mint húsz éve dolgozik azon, hogy lelassuljon az áremelkedések üteme és csökkenjenek a megélhetési költségek. Hozzátette: mostanra közel kerültek ezekhez „a történelmi célokhoz”, az infláció mélyponton van, a rezsicsökkentés pedig jelentősen mérsékli a háztartások kiadásait.
A kormányfő a MOL-INA-ügyről a Kossuth Rádiónak azt mondta: Horvátországban olyan, gazdaságon kívüli kényszereket alkalmaznak, amelyek nem teszik indokolttá, hogy a 25 százalékban állami tulajdonú MOL ott maradjon a horvát energiapiacon. Ezért a kormány azt ajánlja a horvátoknak: fontolják meg, hogy ‒ amint Magyarország is megtette ‒ állami kézbe veszik az olajtársaság részvényeit. „Ha úgy gondolják, hogy bizonyos tevékenységet állami tevékenységként akarnak folytatni (...), elfogadjuk, de ennek van egy civilizált módja, ehhez nem kell senkit letartóztatni, kétséges vádakkal megrágalmazni” ‒ jelentette ki.
A miniszterelnök hozzátette: arra törekszik, hogy a magyar állam ne szenvedjen el veszteséget, egyetlen magyar állampolgárt se érjen méltatlan elbánás Horvátországban, ugyanakkor a horvát állam is jól járjon, és fennmaradjon a két ország barátsága.