A közoktatás átalakítása elleni tiltakozásként éjszakáznak a parlamenti ülésteremben Gyurcsány Ferencék. A DK képviselői így kívánnak kiállni a túlórázó pedagógusok és a délután négyig az iskolában tartott általános iskolások mellett is. Akciójukat, mint Gyurcsány Ferenc elmondta, ironikusan a nemzeti benntartózkodás napjának hívják. Meggyőződésük, hogy akciójuk nem sérti a házszabályt, a parlament méltóságát, ezért a házvezetésnek nincs joga eltávolítani őket, és „jobb, ha meg sem próbálják” – közölte, megjegyezve, hogy erre is fel vannak készülve. „Túlórázni fogunk ugyanúgy, ahogy túlórára kötelezték a tanárokat, túlórapótlék megfizetése nélkül” – fogalmazott.
Gyurcsány Ferenc nemzeti tragédiának nevezte azt, ami a közoktatásban történik: az iskolaállamosítást, az igazgatói kinevezések központosítását, a kötelező hit- és erkölcstanoktatás bevezetését.