Az elnökhelyettes kifejtette, hogy az NMHH és a három mobilszolgáltató által aláírt stratégiai megállapodás több mint 100 milliárd forint bevételt jelent az államháztartásnak, és biztonságos alapokat teremt a digitális gazdaság dinamikus fejlődéséhez.
Az NMHH még az idén új tendert ír ki az állam tulajdonát képező összes többi ‒ a meghosszabbítással nem érintett ‒ frekvencia hasznosítására. Ebbe beleértendők az előző, még 2011-ben kiírt frekvenciasáv szabad blokkjai, továbbá a digitális átállással felszabaduló 800 megahertzes frekvencia is. Az elnökhelyettes elmondta azt is, hogy az aláírt stratégiai megállapodások rendezik a korábbi jogvitákat is.v