A fiatalok többsége fontosnak gondolja a választásokon való részvételt, de jóval kevesebben vannak azok, akik el is mennének szavazni. Csupán a megkérdezettek 40 százaléka tartotta a demokráciát a legjobb társadalmi berendezkedésnek. Többségüket nem érdekli a politika, és szerintük a politikusokat sem érdekli a fiatalok véleménye. A megkérdezettek többségének megfelel szüleik életeszménye, alacsony azok aránya, akik azt elutasítják.
Csak a megkérdezettek 48%-a szerint ismérve a jó állampolgárnak, hogy aktívan politizál. A jó állampolgárt a megkérdezettek 85%-a szerint az adófizetés, 84%-a szerint a törvények betartása, 77%-uk szerint az önálló véleményalkotás jellemzi. A megkérdezettek 22%-a inkább jobboldalinak, 17%-a inkább baloldalinak vallotta magát, a fennmaradó 61% középre helyezte magát a skálán, ugyanakkor 32%-uk inkább liberálisnak, míg 15%-uk inkább konzervatívnak tartotta magát. A felmérésben résztvevők közül 52% inkább bízik a jövőben, míg 21% fél attól, hogy mit hoz a jövő.