David Pressman lehetséges utódja is bevédte Orbán Balázst: „Valakit azért törölni, mert nem tetszik a hite és az értékei, elfogadhatatlan”
Bryan E. Leib szerint a woke-vírus Amerikában az egyetemi kampuszokon vert gyökeret.
Krausz Tamás történész-egyetemi tanárnak, az Eötvös Loránd Tudományegyetemnek (ELTE) és a L'Harmattan kiadónak megosztva ítélte oda az idei első Sánta Kutya-díjat A magyar megszálló csapatok a Szovjetunióban című kiadvány előszaváért a Magyar Cenzúra Napjának Ünnepélyét Szervező Bizottság – közölte Czakó Gábor, a civil testület szóvivője pénteken az MTI-vel.
A Sánta Kutya-díjat 1996 óta azok kapják, akik a bizottság szerint félrevezetik az országot. A díjat minden péntek 13-án ítélik oda.
Krausz Tamás a közlemény szerint A magyar megszálló csapatok a Szovjetunióban című kötet Az elhallgatott népirtás című előszaváért kapott díjat, amelyben „Sztálint és államát élteti, kollektív bűnösnek kiáltva ki a II. világháborúban a keleti frontra kiküldött összes magyar katonát”. Az ELTE a történész alkalmazásáért, a kiadó pedig a kiadvány olcsó megjelentetéséért kapta a díjat.
Korábban Sánta Kutya-díjat kapott többek közt Simor András, a Magyar Nemzeti Bank volt elnöke, Biszku Béla volt belügyminiszter, Gergényi Péter volt budapesti rendőrfőkapitány, Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök, Jancsó Miklós filmrendező, Heller Ágnes filozófus, Glatz Ferenc történész, akadémikus és Demszky Gábor, Budapest volt főpolgármestere is, valamint az első Orbán-kormány kulturális kormányzata.