Józsa István szocialista frakcióvezető-helyettes szombati budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta: meglesz a böjtje annak, hogy az állam minden akadály és működési rendellenesség ellenére júliusban 14 milliárd forint elektronikus útdíjat szedett be. Leginkább az élelmiszerek fognak drágulni a szállítási költségek emelkedése miatt – vetítette előre, megjegyezve: azok a fuvarozók, akik nem növelik áraikat, tönkre mennek.
Az MSZP-s politikus szerint az elektronikus útdíj bevezetésére csak a kormány sikertelen gazdaságpolitikája miatt volt szükség. Hozzátette, hogy éppen a júliusi e-útdíj-bevétellel megegyező összegbe, 14 milliárdba forintba kerül a 2008-ban felvett IMF-hitel idő előtti visszafizetése, mivel a kormány egy olcsó kölcsönt cserél drágábbra.