A lap internetes oldalán közöltek szerint a nyilatkozók elmondták, hogy erről már tájékoztatták a Mol képviselőit és a magyar kormányt is. „Mint a második legnagyobb részvényes az INA fejlesztéséről kívánunk tárgyalni a Mollal” – mondták el kormányközeli források a lapnak.
A kormány már lehet, hogy a következő ülésén két tárgyalót fog kinevezni: Ivan Vrdoljak gazdasági minisztert és Mladen Pejnovicot, az állami vagyonkezelői iroda vezetője személyében. A horvát kormány képviselői tárgyalnának a finomítók korszerűsítéséről és a horvátországi kőolajkutak termelési kapacitásainak a növeléséről is, amelyre az INA koncessziós szerződésekkel rendelkezik. Erre a Mol még 2003-ban a részvényesi szerződésben kötelezte is magát.