Rétvári Bence azzal kapcsolatban nyilatkozott az MTI-nek csütörtökön, hogy szerdán azonnali magyarázatot várt a Fidesz frakció Navracsics Tibortól, miként lehet szabadon két, idős embereket bántalmazó gyilkos. A frakció nevében magyarázatot kérő Varga István országgyűlési képviselő, az alkotmányügyi bizottság tagja szerdán a Blikk egyik áprilisi cikkére hivatkozva ismertette az esetet: R. E. és bűnbandája öregeket rabolt ki otthonukban, és kegyetlenül bántalmazta áldozatait, amibe ketten bele is haltak. A képviselő emlékeztetett arra, hogy a Fővárosi Törvényszék tájékoztatása szerint a vádlottak előzetes letartóztatása áprilisban lejárt, miután a bíróság a szakértői vélemény késedelme miatt nem tudta idejében befejezni az ügyet. A büntetőper négy év alatt nem zárult le, a vádlottak jelenleg házi őrizetben vannak.
Rétvári az ügy kapcsán az MTI-nek jelezte: a parlament már több érdemi módosítást is elfogadott a büntetőperek gyorsítása érdekében, így lett volna az eljárás során jogi lehetőség az elhúzódás megakadályozására. Ugyanakkor láthatóan további igazgatási vagy jogalkotási lépésre lesz szükség, ezért a javasolt intézkedésekről szóló jelentés május 29-én kerülhet a kabinet elé. Jelezte: korábban megkeresték az ügyészséget és a bíróságot az üggyel kapcsolatban levonható következtetések miatt. A parlamenti államtitkár szerint az adott ügyben több jogalkalmazó szerv együttes késlekedése vezetett ahhoz, hogy a gyanúsítottak elhagyhatták a börtönt. Jól látható, hogy a Fővárosi Törvényszék túlterheltsége az egyik oka az előzetes letartóztatás megszüntetésének – tette hozzá. Mint megjegyezte, meghaladja a százat azon büntetőügyek száma, amelyek már több mint három éve húzódnak a bíróságokon, és ezen ügyek közel fele a Fővárosi Törvényszéken zajlik.