„Jakó izzadságszagú vádaskodását visszautasítom!” – fogalmazott a politikus az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében. A fideszes politikus által feltett, hozzá – volt belügyminiszteri minőségében – címzett kérdések kapcsán Lamperth Mónika azt írta, Jakó Gergely „vádaskodó álkérdéseit azért teszi fel, hogy ne kelljen válaszolnia az MSZP megyei elnöke, Harangozó Gábor által feltett kérdésekre: Somogyban ki osztotta a trafikokat?”
„A trafikmutyi botrány elérte megyénket is” – írta a szocialista politikus, hozzátéve: a sajtóban olvasható fideszes barátoknak, rokonoknak osztogatott trafikok miatt egyre nagyobb a felháborodás, és a Fidesz kétségbeesetten keresi, hogyan lehetne másról beszélni.