Az újrakezdés készségét nevezte a magyar lélek legfontosabb sajátosságának az Országgyűlés elnöke pénteken Gyálon, az új városközpont avatásán. Beindulni látszik a gazdasági növekedés, egyre inkább mozgásba lendül az ország, és a helyi közösségek által létrehozott beruházások is azt mutatják, hogy az újrakezdés készsége a magyar lélek legfontosabb sajátossága – mondta Kövér László. „Rendet teszünk, terveket készítünk, építünk” a gyálihoz hasonló helyi közösségek közreműködésével – tette hozzá.
Hangsúlyozta, hogy az állam egyik legfontosabb feladata az emberek szolgálata az egész nemzet sorsának jobbra fordulása érdekében. Visszatekintve a szerinte minden szempontból mélypontnak számító 2010-es évre kifejtette, hogy a kormány nem fogadhatta el az akkori állapotokat, például a nagyfokú munkanélküliséget és a mélyszegénységet. Helyette lehetővé tette, hogy az unióban „kiharcolt” pénzügyi forrásokkal élve az „erre alkalmas” emberek, közösségek megteremtsék a számukra megfelelő életkörülményeket.
A gyáli, igen sok erőfeszítéssel megvalósult projekt révén egy modern, európai kisváros központja készült el, ami egy új időszak, „nagy pillanat” az itteniek életében – méltatta a beruházók és kivitelezők, valamint a munkában résztvevő lakosok érdemeit Kövér László. Megfogalmazása szerint a közigazgatás egyik feladata, hogy az e területen dolgozó tisztviselők modern körülmények között végezzék tevékenységüket, mint ahogy ezt Gyálon a teljesen újjáépített polgármesteri hivatalban jövő hét keddjétől tenni fogják.
„Van, ahol már beértek a kormányzati erőfeszítések első eredményei, van, ahol születőben vannak”, és a legfrissebb adatok mindenképp azt bizonyítják, mozgásba lendült az ország – jelentette ki az Országgyűlés elnöke, akit az ünnepség végén bronzplakettel ajándékoztak meg az avatás alkalmából.
A gyáli önkormányzat félkör alakú épületét is magába foglaló kistérségi szolgáltató központ, a városközponti sétáló utca és park, az új parkolók és zöldterületek, valamint a piac modernizálása több mint egymilliárd forintba került. A projekt költségéből több mint 730 millió forintot uniós forrásból fedeztek.