Belebukott legújabb vádaskodásába Magyar Péter: összenőtt Gyurcsányékkal (VIDEÓ)
Szembesítették az exférjet.
Törvényjavaslatot nyújtott be a parlamentnek az MSZP, azt kezdeményezve, hogy a trafiktörvénynek csak azok a rendelkezései lépjenek életbe július 1-jén, amelyek a fiatalkorúak cigarettához jutását gátolják.
Harangozó Tamás, a szocialisták frakcióvezető-helyettese hétfői sajtótájékoztatóján elmondta: javaslatuk lehetővé tenné, hogy a jelenleg cigarettát árusító nagyjából 40 ezer üzlet – az említett szigorítások életbe léptetésével – a jövőben is foglalkozhasson dohánytermék-kiskereskedelemmel, vagyis az nem minősülne állami monopóliumnak.
Orbán Viktor pénteki rádióinterjújában azt mondta, a kormány keresi a jogi lehetőséget arra, hogy azok a trafikosok, akik eddig dohánytermék-kiskereskedelemből éltek, ne veszítsék el megélhetésüket. Harangozó Tamás közölte: javaslatuk éppen ezt a célt segítené, a Fidesz azonban nem támogatta a házbizottságban, ami szerinte azt bizonyítja, hogy a miniszterelnök csak hitegette a pórul járt trafikosokat, ám a kormánynak valójában fontosabbak „a fideszes haverok mint az egyszerű kiskereskedők”.
Harangozó Tamás kijelentette: a trafikbotrány az állami korrupció jelképe, a dohányboltpályázatokkal a Fidesz saját klientúráját jutalmazza.
Frissítés: Elutasította a parlament számvevőszéki és költségvetési bizottsága hétfői ülésén Mesterházy Attila és több szocialista képviselő javaslatát, hogy a dohányzással összefüggő egyes törvényeket módosító előterjesztésnek egyelőre csak az egészségvédelmi része lépjen hatályba, a koncesszióval kapcsolatos szabályok viszont ne.
A szocialista képviselők a dohánykoncesszió körüli ügyeket botrányosnak nevezve azt kérték, hogy a kormány alkosson világos szabályokat a koncesszióra. A kormánypárti képviselők visszautasították, hogy bármilyen botrány lenne. A törvényjavaslatot jegyző fideszes képviselők közül Papcsák Ferenc azt vetette fel, hogy a szocialista módosító indítvány házszabályellenes, mivel negatív jogalkotást jelent, hiszen egy elfogadott szabályról utólag közli, hogy egy része nem léphet hatályba. Nyikos László (Jobbik) bizottsági elnök ezt a vitát azzal zárta le, hogy a parlament jogi szakértői nem jelezték, hogy házszabályellenes lenne a módosító indítvány.
Az ellenzéki képviselők felvetették, hogy ha a koncesszió körül valóban nincs botrány, akkor miért nem hozzák nyilvánosságra a pályázatokat és azok értékelését. Az Országgyűlés ugyanis a múlt héten ennek megtiltásáról rendelkezett – fogalmaztak. Boldvai László (MSZP) arról beszélt, hogy a dohánypiac évi 500 milliárd forintra becsülhető. Szerinte az, aki három koncessziót nyert, az évi 50-60 millió forint tiszta haszonhoz jut, amely a 20 évnyi koncesszió alatt egymilliárd forintot tesz ki. Szocialista politikusok az ülésen azt is felvetették, hogy a nemzeti dohányboltok „fideszes aláírásgyűjtő-helyek” lesznek. A bizottság a módosító indítványt elutasította, miután csupán a négy MSZP-s képviselő, egy független és a jobbikos bizottsági tag szavazott igennel.