Ángyán beszélt a földbérleti pályázatokról is beszélt. Elmondta: a Földalap saját belső ellenőrző bizottsága is megállapította, hogy a nyertes pályázók minden vizsgált esetben a gazdálkodási tervekre adott szubjektív pontok nagykülönbségével nyertek. „Itt kapták meg az utasítást, hogy kinek kell nyerni” – mondta, hozzátéve, hogy nincs magyarázat rá, hogy miért az nyert aki; így győzhetett például műkörmös is.
A NOL TV kérdésére, hogy vajon meddig kritizálhatja még párton belülről a Fideszt, Ángyán azt válaszolta, hogy addig, ameddig úgy dönt, marad a Frakcióba. Szerinte másik kérdés, hogy jó lelkiismerettel meddig vállalható a dolog. Mint mondta, ehhez már közel van, és akkor nem fogja vállalni a frakciótagságot, és függetlenként folytatja. Azt nem tudja, hogy a pártvezetés hogyan viszonyul ehhez a kérdéshez.