Szólt arról, hogy a Mazsihisz következő közgyűlésén elnököt, két alelnököt, illetve tizenegy elöljárót kell megválasztani. A választással kapcsolatos teendőket Kiss Henriett, a jelölő és választási bizottság elnöke, a zuglói körzet delegáltja fogja össze. Az MTI-nek a bizalmatlansági indítvány okát firtató kérdésre közölte: „azt hiszem, le kell hogy ülepedjenek mindnyájunkban az itt történtek”. Mint mondta, nagyon sok eredményt ért el Feldmájer Péter a Mazsihiszben, a holokauszttal kapcsolatos kárpótlástól kezdve egészen addig, hogy össze tudta tartani ezt a szervezetet. „Ezt nem lehet tőle elvitatni” – tette hozzá. Kitért arra is, hogy a közgyűlésen ingerlékenyen tettek fel Feldmájer Péternek kérdéseket, ami „a helyzet elmérgesedését” vonta maga után. Kifejtette, nem kerültek elő a vasárnapi közgyűlésen azok az ügyek, amelyek a magyar médiában megjelentek Feldmájer Péterről.
Hozzátette: amíg új elnököt nem választ a közgyűlés, nincs a Mazsihiszt képviselő alelnöke a Zsidó Világkongresszusnak. Feldmájer Péter a közgyűlésről távozóban nem kívánt nyilatkozni az MTI-nek.