A bloggerek tartanak sakkban
Aidan White megerősítette: kell egy misszió, egy cél, és útmutatók. „Fontos, hogy legyen egy önszabályozó kultúránk, és a szerkesztőségben dolgozók elkötelezettsége is. Ugyanakkor az újságírók már nem egy privilegizált elit tagjai, számolni kell például a bloggerekkel” – hívta fel a figyelmet.
A bloggerek álláspontját a beszélgetésen a német Bildblog szerkesztője képviselte. Lukas Heinseréknek nincsenek stratégiai dokumentumaik, nem is gondoltak ilyenre, amikor elkezdték munkájukat. „Van egyfajta objektivitás, amit alapul vehetünk, és jobban bízunk azokban az újságírókban, akik beismerik, hogy hibáztak, mint azokban, akik a hibáikat megpróbálják elsumákolni.” Heinser hozzátette: ők azon dolgoznak, hogy az újságírók kijavítsák hibáikat. „A német szakmabelieknek is új, hogy valaki figyeli őket – meg kell szokniuk” – mondta, megjegyezve, hogy több szerkesztő is elárulta már: reggelente a munkahelyén a Bildblogot nyitja meg először. „Remélik, hogy nincsenek rajta, mert az azt jelenti, hogy hibáztak.”