Az álhírek terjesztésével a vesztünkbe rohanunk: ijesztő gyakorlat terjed a közösségi oldalakon
Négyből három hírt anélkül osztanak meg a felhasználók, hogy elolvasnák. Íme, az álhírek terjedésének pszichológiája.
Majtényi Lászlót, az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) egykori elnökét jelöli a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a médiatanács elnökének a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) – olvasható a szervezet honlapján.
A szervezet a jelölését azzal indokolta, hogy Majtényi László ombudsmanként és a korrupció ellen fellépő ORTT-elnökként már bizonyította pártatlanságát. Közölték azt is: a média világát túlcentralizáltnak tartják, amelynek lebontásához egy alkalmas jelölt hozzájárulhat. Mint írták, a jelölés egyben tiltakozás „az elfogadhatatlan médiastruktúrák” ellen.
A honlapon olvasható, hogy Majtényi László a jelöltség vállalását indokolva felidézte: a médiatörvény legutóbbi módosításának egyik fontos eleme volt, hogy a kiválasztási folyamatba beépítették a konzultációt a szakmai szervezetekkel, valamint az, hogy már nem a miniszterelnök, hanem a köztársasági elnök nevezi ki az NMHH vezetőjét, és ezt a kompromisszumot véleménye szerint ki kell próbálni. A hatóság élére azt követően javasol jelöltet a miniszterelnök az államfőnek, hogy a korábbi vezető, Szalai Annamária április 12-én elhunyt.