A jobbikos Szilágyi György az NFÜ előtt tartott sajtótájékoztatóján felidézte, hogy a Fidesz offshore ügyeit vizsgáló munkacsoportjuk eredményeiről legutóbb hétfőn számoltak be. Ekkor jelentette be: a Jobbik közérdekű adatigénylési pert indít annak érdekében, hogy kiderüljön, kik a tulajdonosai azoknak a külföldön bejegyzett cégeknek, amelyek állami támogatást nyertek a magyarországi uniós pályázatokon. Mint kiemelte: munkacsoportjuk továbbra is változatlan intenzitással dolgozza fel az átláthatatlan szervezetek részére juttatott milliárdos volumenű támogatásokat.
A Jobbik mostanáig a pályázatokon elindult cégeknek még csak 10 százalékát nézte át, de az általuk feltárt visszaélések mértéke már így is mintegy 20-szorosa az egykori 800 millió forintos Tocsik-ügynek, amelybe az akkori Horn-kormány belebukott – hangsúlyozta a képviselő. Szilágyi György hozzátette, az NFÜ az elmúlt héten közölte: mostantól minden cégtől kérni fogják, hogy mutassa be tulajdonosi szerkezetét. Ezzel – a képviselő szerint – az NFÜ elismerte, hogy másfél éven keresztül törvénytelenül osztotta ki a pénzeket.