A vád szerint Sz. György, a Budapest Airport Budapest Ferihegy Nemzetközi Repülőtér Üzemeltető Zrt. (BA Zrt.) jogi előadója és közvetlen felettese R. V. Krisztina jogi igazgató 2007 végén, 2008 elején elhatározta, hogy a megbízási szerződések alapján ügyvédi irodáknak kifizetendő összegekből jogtalan előnyt kérnek. Ezért a jogi igazgató a jogi előadó közreműködésével olyan ügyvédi irodák megbízásáról döntött, amelyek tagjai hajlandóak voltak arra, hogy a megbízási díjként kifizetett összeg egy részét visszaadják. A vád szerint többnyire a megbízási díj 5-10 százalékára tartott igényt a két megvádolt BA-dolgozó, de e mellett még gyakran az ügyvédi irodák által kiállítandó számlák végösszegét is megemelték a kenőpénz egy részével. A két vádlott megszegte munkaszerződését és megsértette a cég gazdasági érdekeit.
A vád szerint a kenőpénzt Sz. György vette át az ügyvédektől és egy részét továbbadta R. V. Krisztinának. Sz. György a BA Zrt-vel szerződéses kapcsolatban álló ügyvédekkel éreztette, hogy amennyiben nem hajlandóak a megbízási díj egy részét a számunkra visszafizetni, a jövőben nem, vagy csak kisebb mértékben fognak megbízásokat kapni. Az ügyészség hét ügyvédet is megvádolt az eset kapcsán.
Egy másik vádpont szerint Sz. György 2009 májusában már a BKV Zrt. jogi igazgatójaként a szerződés-nyilvántartó rendszer beszerzésével kapcsolatban is jogtalan előnyre tett szert. Megállapodott F. Zsolttal, a közlekedési vállalat informatikai igazgatójával, hogy ha segíti a szerződés létrejöttét, a megszerzendő jogtalan előnyből részesül. Sz. György 2009 nyarán felvette a kapcsolatot egy kft. ügyvezetőjével, a szerződés-nyilvántartó rendszer megvalósítására irányuló vállalkozói szerződést 2009 augusztusában írták alá, a végleges vállalkozói díj 28 millió forint volt, melyből Sz. György 11,8 millió forintra tartott igényt. Sz. György sürgetésére F. Zsolt visszadátumozva írta alá a teljesítési jegyzőkönyvet, annak ellenére, hogy a vállalkozási szerződésben foglaltakat a cég még csak részben teljesítette.