Az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala az MTI-nek küldött szerdai közleményében azt írta, hogy Szabó Máté ombudsman megállapítása szerint az elmúlt napok tüntetései során a rendőrség a rendelkezésére álló eszközzel elősegítette a gyülekezési jog gyakorlását. Valamennyi esetben a gyülekezési jogot tiszteletben tartva biztosították a rendezvényeket, bár – jegyezték meg –, a hétfői tüntetések rendőri kezelésének vizsgálata még nem zárult le.
A közlemény szerint a múlt csütörtöki, „székházfoglalásként” ismertté vált rendezvény esetében – a jogos birtokos erre vonatkozó kérése hiányában – a rendőrség nem intézkedett az engedély nélkül az épületben és az udvarán tartózkodókkal szemben. Később a helyszínre érkező szimpatizánsok és ellentüntetők közötti konfrontációt arányos rendőri fellépéssel előzte meg, a nap végén pedig hasonló fellépésével biztosította a menetet, amely a Lendvay utcából az Alkotmánybírósághoz indult.