A bizottság tizennégy kormánypárti igen és hat ellenzéki tartózkodás mellett támogatta az előterjesztést. Cserháti Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériuma egészségpolitikáért felelős helyettes államtitkára az ülésen elmondta: a március 31-ig lezajló átadás-átvétel 18 ezer dolgozót érint. Közölte, hogy az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat hivatalból módosítja a működési engedélyeket, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár pedig a finanszírozási szerződéseket, amelyek tartalma nem változik.
Az átvétellel nem változik a kórházvezetők személye, a 18 ezer dolgozó közalkalmazottként folytatja majd munkáját. Utóbbi kapcsán elmondta, a javaslat rendelkezik arról, hogy a több ezer dolgozó munkaviszonya folyamatos marad. Ha a munkavállaló a továbbfoglalkoztatáshoz nem járul hozzá, akkor munkaviszonya megszűnik.