Trump beiktatásának kézzel fogható előnyei lesznek Magyarország számára
Hoppon maradnak az (egykori) demokrata mélyállam magyarországi kitartottjai is.
Az online felületeken megjelenő cikkeknél olvasható hozzászólásokkal kapcsolatban megdöbbentő eredményre jutottak amerikai kutatók: a nyilvános olvasói hozzászólásoknál nem a tartalom befolyásolta inkább az olvasókat, hanem azok hangvétele.
A The Journal of Computer-Mediated Communication című szakfolyóiratban megjelent tanulmányban a kutatók 1183 alanyt vizsgáltak. A kutatásból kiderült: a keményebb hangvételű kommentek képesek megváltoztatni egy cikk olvasóinak értelmezését az adott cikkről. A durva hozzászólások mélyebb változásokat okoztak a történet interpretációjával kapcsolatban.
A kutatás során a vizsgált személyeket két csoportra osztották, mindkettő tagjainak egy új technológiáról szóló cikket kellett elolvasni – a hozzászólásokkal együtt. Az egyik csoport tagjai a poszt alatt csak udvarias hangvételű kommenteket láttak, amelyek nem voltak hatással arra, hogy egyetértettek vagy sem a cikk eredeti mondanivalójával. A durvább hangvételű – de ugyanolyan tartalmú – hozzászólásokat olvasók véleménye viszont sokkal negatívabbá vált.
A kutatók szerint az anonim, felelőtlen, becsmérlő kommentek torzítják azt, hogy az olvasók mit gondolnak tényszerűnek, valóságosnak és igazságosnak a témával kapcsolatban. A tudósok arra következtettek, hogy az online média teremtett egy új, nyilvános fórumot, ahol a szociális normák már nincsenek jelen, nem működik az önszabályozás. A kutatók ezért arra figyelmeztetik az internetes oldalak olvasóit, hogy legyenek óvatosak a durva megfogalmazású kommentek olvasásakor.