Kibújik az álnév mögül: rímekben olvashatunk Ungár Péter érzelmeiről
Verseskötettel rukkol elő a politikus.
Az LMP frakcióvezetője szerint a távozók miatt szűnik meg a párt parlamenti képviselőcsoportja. Schiffer András ezt veszteségként értékelte, ugyanakkor úgy vélte, hogy minden más szempontból jobb a helyzet, mint az elmúlt fél évben.
Az LMP parlamenti frakciójának megszűnése után a párt „megfogyva bár, de törve nem” tovább fogja folytatni a parlamenti munkát – jelentette ki kedden, az Országgyűlés épületében tartott sajtótájékoztatóján Schiffer András. A frakcióvezető, aki a képviselőcsoportból távozókat okolta azét, hogy hamarosan hivatalosan is feloszlik a képviselőcsoport, azt mondta: a Lehet Más a Politika elvei és céljai továbbra is változatlanok. A sajtótájékoztatón Schiffer András mellett felsorakozott a párt további hat megmaradt parlamenti képviselője, két szóvivője, több önkormányzati politikusa és választmányi tagja is.
Az LMP 2008-ban azért alakult, hogy az emberek visszanyerjék a hitüket az elvhű, tisztességes, a közérdeket szolgáló politika lehetőségében - jelentette ki. A Lehet Más a Politika parlamenti képviselete a frakció megszűnése után is fennmarad, a párt hét országgyűlési képviselője a választóktól kapott felhatalmazással tovább szolgálja az ország népét – mondta. Egyúttal bejelentette, hogy a házszabály alapján megalakították a Lehet Más a Politika képviselői csoportját. Kérdésre válaszolva azt mondta, hogy ennek közjogi jelentősége nincs, de lehetőséget ad arra, hogy egységesen, az LMP nevében lépjenek fel a parlamentben.
Hangsúlyozta, hogy miközben az elmúlt hónapokban „sokan igyekeztek az LMP-t, mint zavaró tényezőt eltüntetni” és a párt tagjai „legalább” kétfelé kommunikáltak, a 250-300 ezres választóközösségük kitartott mellettük. Most az a feladat, hogy a következő bő egy évben politikai otthont kínáljanak azoknak, akik úgy kívánják leváltani az „Orbán-rezsimet”, hogy nem kívánják vissza a „2010 előtti világ panoptikumát” – ismertette feladataikat. A kilépéseket úgy értékelte, hogy az LMP tagjainak nagyjából tizede és nyolc országgyűlési képviselője „feladta a küzdelmet”.
Az utóbbi hónapok belső vitáiban kiderült, hogy a belső vitapartnerek szinte bármire rá tudták sütni az erkölcstelen bélyeget, amivel nem értettek egyet – ismertette a történéseket. A novemberi és januári kongresszuson kisebbségben maradók előbb „megzsaroltak minket” azzal, hogy kilépnek a pártból, ha az nem vált irányt, később pedig azzal, hogy távoznak a frakcióból – közölte. Szavai szerint a pártot elhagyók az elmúlt hetek belső tárgyalásai során olyan köteléket akartak rájuk erőltetni, amit a párt kongresszusa korábban kétszer is elvetett. „Nem maradt más választásunk, hogy vagy engedünk a zsarolásnak vagy kitartunk az elveink mellett. Ha választani kell a párt és a frakció között, akkor a pártot választjuk” – szögezte le.
Hangsúlyozta, hogy a frakció várható megszűnésével kevesebb forrás áll majd a rendelkezésükre, de – mint mondta – az elveiket előrébbvalónak tartják, mint a pénzt. Azok viszont, akik elhagyták a pártot, azok „más képviseletét vállalták fel és a folyamat végén felrobbantották a frakciót” – mondta. A képviselőcsoport megszűnése veszteség, de minden más szempontból jobb a helyzet, mint az elmúlt fél évben. Az LMP megerősödött, véget értek a bénító viták és elindultak a csatlakozások is – összegzett.