Orbán Viktor: Nem engedjük, hogy Brüsszel a magyarokon verje el a port!
Hazánk már a világ legjobbjainak az öt százalékában.
A huszonkét nyugdíjazni kívánt oktató elbocsátása ellen tiltakoztak élőlánccal az ELTE BTK épületénél. A demonstráción több százan vettek részt.
Az élőlánc február 26-án fél kettőre lett meghirdetve, és az ELTE BTK Múzeum körúti épületétől indult. A HVG.hu becslése alapján közel hatszázan vettek rajta részt, fél órával az esemény kezdése után pedig már a Puskin utcába fordultak be a tiltakozók. Az élőlánc negyed háromkor ért véget, utána az esemény szervezőinek előzetes bejelentése alapján fórum kezdődött az ELTE BTK főépületében. A lap felmérése alapján a részt vevők többsége bölcsészhallgató, illetve -oktató volt.
A Mandiner tudósítója a demonstráción György Pétert és Radnóti Sándort is felfedezte, utóbbinak neve szintén felbukkant a nyugdíjazott oktatók feltételezett listáján. Radnóti maga is részt vett az élőláncban, melynek során a tiltakozók egyesével felsorakoztak a Múzeum körúti épület és a Puskin utca között, és egymás kezét fogva láncot alkottak tiltakozás gyanánt. A tüntetésen a kar hallgatói táblákon és kitűzőkön jelezték, hogy kiállnak az elbocsátani kívánt oktatók mellett. Horváth Iván irodalomtörténész neve is felbukkant egyesek kitűzőjén – az ő elbocsátása a sajtóban még nem merült fel, de az ELTE BTK Reneszánsz mesterszakának oktatói már közleményben tiltakoztak a menesztése ellen.