Az álhírek terjesztésével a vesztünkbe rohanunk: ijesztő gyakorlat terjed a közösségi oldalakon
Négyből három hírt anélkül osztanak meg a felhasználók, hogy elolvasnák. Íme, az álhírek terjedésének pszichológiája.
Gyurcsány Ferenc szerint „olyan szennyet”, mint a Magyar Hírlap, nem kell elolvasni.
Perjés Zoltán videóblogjában a Klubrádióért tüntető Gyurcsány Ferencet faggatta a média mai és egykori helyzetéről. A volt miniszterelnök elmondta, hogy „a sajtószabadság két ellensége a politikai hatalom és az üzleti érdek”. Hozzátette: „nyilvánosság, szabadság és szabad pénzügyi lehetőség” szükséges a szabad sajtóhoz, de ma egyik sincs jelen maradéktalanul a közéletben.
Gyurcsány szerint „azért csinálják ezt a Klubrádióval”, hogy ne legyen képes stabilizálódni. Perjés arra vonatkozó kérdésére, hogy nem ez volt-e a célja Gyurcsány egykori Magyar Hírlap elleni megnyilvánulásának, a Demokratikus Koalíció elnöke azt felelte: „nácikkal nem közösködünk”. Gyurcsány úgy véli, ő nem akarta „elvonni a lap életlehetőségét”, viszont közéleti emberként úgy gondolja, hogy „ilyen szennyet, mint a Magyar Hírlap, nem olvasunk el”. A volt miniszterelnök hozzátette: Horn Gyula ezzel szemben még a Magyar Nemzetet is életben tartotta kormányzati beavatkozással.
A volt miniszterelnök úgy gondolja, „inkább meg fog maradni a Klubrádió”, az ellenoldalt viszont így sem józanság, hanem „brutális agresszió” jellemzi. Gyurcsány szerint a közmédia a „kormánypropaganda szócsöve” jelenleg, korábban pedig nem az volt.