Hogyan (ne) csináljunk ellenzéket
Rendszeres szokásunk volt korábban tanácsokat adni az ellenzéknek, hogyan igazgassák saját magukat, hogy ha nem is kedvelhető, de tűrhető szereplői legyenek a magyar közéletnek.
A Fidesz szerint a Gyurcsány-Bajnai-szövetség a hallgatókat használja fel a zavarkeltésre és politikai céljaik megvalósítására.
Hoppál Péter, az Országgyűlés oktatási, tudományos és kutatási bizottságának tagja MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében hangsúlyozza, hogy a baloldal veszélybe sodorta a gyermekek, a fiatalok és egész Magyarország jövőjét. Oktatáspolitikájuk eredménye: bezárt iskolák, elbocsátott pedagógusok tízezrei, megcsapolt bérek, leépített szakmunkásképzés, értéktelen diplomák – összegzi. Mint írja, a Fidesz-kormány számos intézkedést hozott annak érdekében, hogy a magyar felsőoktatási intézmények támogatást nyújtsanak a fiataloknak a hazai munkaerőpiacon való boldoguláshoz, a fiatalokba fektetett pénz megtérüljön, tudásukat az ország javára fordítsák, és az egyetemek fenntarthatóak legyenek.
Azt is hangsúlyozza, hogy a Fidesz-kormány átvállalta a kistelepülésektől az iskolák működtetését, a településektől adósságukat, és megmentette a vidéki iskolákat. A kormány – a rendszerváltás óta először – a pedagógusok számára életpályamodellt indít azért, hogy a tanárok végre mind anyagilag, mind erkölcsileg megbecsültek legyenek – ismerteti Hoppál Péter.