Erkölcstant azok a tanárok taníthatnak, akik részt vesznek egy 60 órás továbbképzésen. Ennek a tanfolyamnak az egyik oktatója, egyben a Sapientia Főiskola tanszékvezetője, Dr. Papp Miklós beszélt a Mokkában az erkölcstanról. Mint fogalmazott: a demokrácia belátta, hogy szüksége van arra, hogy mindenki kapjon erkölcsi nevelést, ez nem csak a vallásosok dolga. Elmondta azt is, hogy az erkölcsös ember olcsóbb az államnak is, az erkölcstan hatása forintosítható, hiszen így kevesebb kamerára, vagy rendőrre lesz szükség.
Papp Miklós szembe állította a korábbi erkölcstant a most bevezetendővel: mint mondta, a régi a „bűnmorálról” szólt, arról, hogy mi bűn és mi nem, ezért jut elsőre eszébe sokaknak az erkölcstan kapcsán a szabályozás. A jelenlegi erkölcstan kulcsszavai ugyanakkor az emberségesség, illetve az életvezetés. Példaként említette a személyes méltóság kérdését, amelyet nem lehet egymástól elvitatni, ezeket igyekeznek játékos formában megtanítani a gyerekeknek. Papp szerint erkölcstelenül nem lehet boldognak lenni.
Azon kérdés kapcsán, hogy milyen eredményei lehetnek az erkölcstannak, Papp elmondta: ahol már évek óta oktatják, az órákon megtanult konfliktuskezelést máshol is alkalmazzák, az igazgatók jelzik, hogy megváltozott az iskola légköre, és a teljesítmény is javult.
A kötelező tanfolyamról szólva elmondta: oda a legjobb arcok jönnek, belőlük lesznek az erkölcstan tanárok. Mint kifejtette: mikor odamennek, nem is igazán tudják, hogy miről van szó, majd látják, hogy valójában egy dinamikus életvezetésről. Papp szerint az erkölcstan tanítás a pedagógusi hivatás csúcsa, hiszen itt az egész gyereket nevelik. Hangsúlyozta továbbá, hogy mindenféle pedagógus jelentkezik a tanfolyamokra, ahol láthatják: nem arról van szó, hogy rejtett hittant tanítsanak erkölcstan órán, hanem valódi erkölcstanról.