Ők indulnak Potápi Árpád János körzetében
A térségben kifejezetten népszerű Potápi magasra tette a lécet: 1998 óta nem talált legyőzőre, zsinórban hétszer szerzett egyéni mandátumot.
A radikális párt közölte: nem foglalkoznak az ELTE BTK hallgatói önkormányzatának „állítólagos” belügyeivel, de elítélik a faji, vagy etnikai alapon történő listázást. Dúró Dóra szerint a Jobbiknak nincs köze az ELTE BTK HÖK belügyeihez és nincs megszólalási kényszerük ebben az ügyben.
A Jobbik nem foglalkozik az ELTE bölcsészkara hallgatói önkormányzatának „állítólagos” belügyeivel, de elítéli a faji, vagy etnikai alapon történő listázást – mondta kérdésre válaszolva szerdai sajtótájékoztatóján Dúró Dóra, az ellenzéki párt szóvivője. Arra a kérdésre, hogy nem érzi-e a Jobbik érintettnek magát az ügyben, mivel az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Bölcsészettudományi kara halgatói önkormányzatának több korábbi elnöke is jelenleg jobbikos politikus, Dúró Dóra úgy válaszolt: a Jobbiknak nincs köze az ELTE BTK HÖK belügyeihez és nincs megszólalási kényszerük ebben az ügyben. Emlékeztetett ugyanakkor, hogy az érintettek cáfolták a megjelent híreket és jogi útra terelik az ügyet.
Az atv.hu kedden arról írt: a hallgatói önkormányzat éveken át listázta az új hallgatókat az ELTE Bölcsészettudományi karán, a gólyatáborba jelentkezőket világnézetük, pártszimpátiájuk, felekezeti hátterük és vélt származásuk alapján jellemezték. Az adatbázis egyik szerkesztője és a hallgatói önkormányzat elnöke elismerte a listák létét, de azt állítják, a kényes részleteket utólag hamisította valaki, míg az ELTE rektorhelyettese azt mondta, ha ez megtörtént, az nem egyetemi, hanem rendőrségi ügy – olvasható a hírportálon. Fábri György, az ELTE kommunikációs rektorhelyettese az MTI kérdésére azt közölte: az egyetem azonnali vizsgálatot indított az esetleges hallgatói listák ügyében, és minél előbb tisztázni szeretné a helyzetet.