Salamon Lászlót - aki korábban a szintén alkotmánybíróvá választott fideszes Balsai István helyére került a bizottság élére - tavaly decemberben választották alkotmánybíróvá február 25-ei hatállyal, a hetvenedik életévét betöltő Bihari Mihály helyére. A kereszténydemokrata képviselő ezért hétfőn lemondott képviselői mandátumáról. A helyére lépő Cser-Palkovics András 2012 júniusáig az alkotmányügyi bizottság alelnöke volt, ezután a kulturális bizottság vezetője lett az államtitkárrá választott L. Simon László helyett, aki menesztése után most visszaveszi e tisztséget.
A bizottsági helyek újraosztását szükségessé tette az LMP frakciójának megszűnése is. Az LMP-ből távozó, és Párbeszéd Magyarországért (PM) néven új pártot alapító Jávor Benedek helyett a szintén független Szili Katalin vezetheti a fenntartható fejlődés bizottságát. A szintén a PM-hez tartozó Karácsony Gergely és Szabó Tímea is elveszítette alelnöki helyét a kulturális, illetve az emberi jogi bizottságban, míg az LMP-ben maradó Mile Lajos az Európai ügyek bizottságának alelnöki székéből távozik, de – Jávor Benedekhez hasonlóan - mindannyian bizottsági tagok maradnak, sőt Mile a nemzetbiztonsági bizottságnak is megőrizheti helyét.