Jay-Z is a vádlottak között: újabb sokkoló fejlemény a P. Diddy-ügyben
Egy nő módosított keresetében azt állítja, hogy Jay-Z és P. Diddy is megerőszakolta őt egy 2000-es MTV VMA afterpartin, amikor mindössze 13 éves volt.
A PestiSrácok oknyomozó oldal úgy értesült: a bíróság első fokon elutasította a nyolc áldozattal járó móri bankrablás miatt tényleges életfogytiglani fegyházra ítélt, valójában ártatlan Kaiser Ede kártérítési keresetét, amelyben 25 millió forintot követelt a rendőrségtől, az ügyészségtől és a bíróságtól.
A PestiSrácok oknyomozó portál arról ír: Kaiser Ede 25 milliós kártérítési keresetét a napokban minden további nélkül elutasította a Szegedi Törvényszék, miután kijelentette, nem a polgári bíróság dolga véleményezni, avagy felülbírálni egy büntetőeljárást. Az eljárás főbb iratait Kaiser jogi képviselői, Dezső Antal és Bárdos Zita bocsátotta a portál rendelkezésére.
Az összeget Kaiser a Nemzeti Nyomozó Irodától – avagy annak jogelődjétől, a Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságtól –, a Fővárosi Bíróságtól, a Fővárosi Ítélőtáblától, valamint a Legfőbb Ügyészségtől követelte. Kaiser Ede jogerősen 16 év fegyházbüntetést kapott többek között emberölés kísérlete, fegyveres rablás, lopás és számos más, súlyos bűntett miatt.
Kaiser Edét 2002. júliusában fogták el Zuglóban, és meggyanúsították a móri Erste Bankban történt, nyolc áldozat halálával végződött bankrablás elkövetésével, az akkor még bűntársának tartott Hajdú Lászlóval együtt. A nyomozás másfél évig tartott, majd 2004. májusában vádat emeltek ellenük. Év végére megszületett az elsőfokú ítélet, amelyben Kaiser Edét bűnösnek mondták ki a móri mészárlásban, mint azt a férfit, aki a bankban lövöldöző – az ítélet szerint az eljárásban ismeretlenül maradt – bűntársát fedezve, a fiók bejáratánál őrködve, az oda betérni szándékozókat, műszaki okokra hivatkozva elküldte. Ezért – és még más, számos súlyos bűntett miatt – tényleges életfogytiglani szabadságvesztésre ítélték úgy, hogy a nyomozás során a bankfiókban nem találtak egyetlen nyomot sem tőle – Hajdútól sem – és nem lett meg a rabláshoz használt ruha, cipő, de még a fegyverek sem. A döntés ellen fellebbeztek, de hiába: 2005 októberében a Fővárosi Ítélőtábla Kaiser esetében helybenhagyta az elsőfokú ítéletet. Kaisert a sátoraljaújhelyi fegyház különleges biztonsági körletébe helyezték.
2007 februárjában végül elfogták az igazi móri tetteseket, Nagy Lászlót és Weiszdorn Róbertet. Kaiserék ekkor perújítást kezdeményeztek, de csak 14 hónap múlva rendelték el azt, addig azonban Kaisert továbbra is a legszigorúbb körülmények között tartották fogva. A jogerős felmentésre még egy évet kellett várnia, azaz 2009 novemberében lett hivatalosan is ártatlan Kaiser Ede a móri mészárlásban. Az ügyvéd állítja, védence egészsége a hét és fél éves megpróbáltatásai alatt jelentősen megromlott, fiatal kora ellenére rendszeresen gyógyszereket szed, a lelki traumákról, emberi, családi kapcsolatai elvesztéséről már nem is beszélve.
A kártérítési per elsőfokú döntésében a bíróság többek között azzal utasította el Kaiser keresetét, hogy az alaptalan, mert polgári bíróság nem jogosult más jogterületre tartozó jogvita eldöntésére, vagy akár szakmai véleményezésére. A bíróság ugyanakkor a nyomozó hatóság eljárásáról többek között megállapította, hogy igen széles körű bizonyítást folytatott le az ügyben. A bíróság azt is felrója Kaisernek ítéletében, hogy a férfi egyáltalán nem volt hajlandó akkor és ott, vallomást tenni, amikor arra a nyomozó hatóság kérte – pedig Kaiser keresete szerint rögtön elfogása után, azaz 2002 július 29-én, illetve két évvel később is vallomást tett. A kártérítési bíróság szerint az ügyészség mérlegelése a vádemelést illetően nem volt kirívóan okszerűtlen, hiszen ugyan kétségtelen tény, hogy a nyomozati iratok között olyan bizonyíték nem került elő, amely Kaiser közvetlen bűnösségére a móri bűncselekménnyel kapcsolatban utalna, azonban a közvetett bizonyítékok erre utalhattak.
A PestiSrácok arra is kitért, hogy a Fővárosi Bíróság és a Fővárosi Ítélőtábla külünböző indokokra hivatkozva – túl nagy az iratmennyiség, Kaiser egyéb ügyeiben még nem született jogerős döntés, összbüntetésbe foglalás, stb. – körülbelül két és fél évig nem volt hajlandó a Kaiserék által kérvényezett büntető iratokat megküldeni a Szegedi Törvényszéknek. Amikor végül rendelkezésre bocsátották az iratokat, a bíróság 15 napot adott Kaiseréknak, hogy tegyenek észrevételeket a bünteőügy anyagára – és felhívták a figyelmet, hogy ha nem tartják be a 15 napot, akkor pénzbírságot rónak ki a késlekedésért.