Az internetre a hétvégén kerül felt egy videó arról, hogyan készült fel a Fidesz a 2009-es pécsi időközi polgármester-választásra. Az origo.hu és a hvg.hu szerint a videót Tomanovics Gergely, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium volt munkatársa hozta nyilvánosságra.
A Jobbik feljelentést tesz személyes adattal való visszaélés és választás rendje elleni bűncselekmény miatt Kubatov Gábornak a Fidesz pártigazgatójának vasárnap kiszivárgott „oktatófilmje” alapján – tájékoztatta az MTI-t Németh Zsolt, a Jobbik pécsi országgyűlési képviselője és Novák Előd, a Jobbik alelnöke. Az ellenzéki politikusok közleményükben úgy fogalmaznak: a vasárnap nyilvánosságra került videó újabb bizonyíték „a Kubatov-listák törvénytelenségére és a Fidesz pártigazgatójának gátlástalanságára”. A Jobbik emellett felszólítja a kormányt, hogy „az újabb botrány árnyékában hagyjon fel a nemzeti konzultációnak nevezett propagandával és adatgyűjtéssel, miután nyilvánvalóvá vált, hogy ki listázza a magyar állampolgárokat, kartonnal és vonalkóddal látva el őket”. Az ellenzéki politikusok szerint Kubatov Gábor „titkos oktatófilmje összhangban van a 2010-ben kiszivárgott hangfelvételekkel, mely szerint a Fidesz elnökségének tudtával folyik az országos adatbázis-építés, amiben azt is nyilvántartják, ki milyen más pártnak a szimpatizánsa. A pécsi eset csak egy része az orwelli valóságnak”.