Lánczi András: A bosszúvágy és az irigység a két legpusztítóbb politikai fegyver, mert ellenségképző ereje van
De ki lehet politikailag sikeres? Mivel minden demokratikus választás maga a káosz, végül a szerencse is hozzáteszi a magáét.
Mesterházy Attila közös célokat és abból fakadó közös tetteket javasol a „demokraták” számára az emberi jogok napja alkalmából megfogalmazott felhívásában.
Közös célokat és abból fakadó közös tetteket javasol a „demokraták” számára az emberi jogok napja alkalmából megfogalmazott felhívásában az MSZP elnök-frakcióvezetője. Mesterházy Attila hétfői írásában emlékeztet arra, hogy az ENSZ az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatában rögzíti mindazokat a jogokat, amelyeket valamennyi, demokratikus országban élő állampolgár számára a kormányoknak szavatolniuk kell. Úgy foglal állást, hogy Magyarországon ma nem érvényesülnek általánosan és maradéktalanul az emberi jogok.
Szerinte például a „médiatörvénnyel kialakított helyzetben megszűnt a független közszolgálati média és korlátozták a nyilvánosságot”, és „a magyar kormány beavatkozik az ügyészségi munkába, gyengíti a bíróságok önállóságát, befolyásolhatja az eljárásokat, kétségbe vonja vagy semmibe veszi a bírósági ítéleteket”. Mesterházy Attila úgy látja, hogy Magyarországon sérül a magántulajdonhoz való jog, az egyenlő munkáért járó egyenlő bér elve, az emberek jogegyenlősége, a szabad lakóhelyválasztás joga, valamint a szabad választások elve is.
Az ellenzéki pártvezető azt írta: a hazájáért, szabadságáért, az általános emberi jogokért aggódó demokraták kötelessége kiállni az ENSZ nyilatkozatában foglaltakért, és fellépni azok ellen, akik sértik vagy veszélyeztetik ezeket a jogokat. A Magyar Szocialista Párt ezt teszi: minden demokratikus eszközzel küzd azért, hogy Magyarországon újból maradéktalanul érvényesüljenek az emberi jogok – folytatta, közölve: ehhez szükség van az összes magyar demokrata közös fellépésére is, hogy „2014-ben a választások másnapján azonnal lehetőség legyen újraépíteni a köztársaságot és biztosítani a demokráciákban evidens általános emberi jogokat”. „Legyen tehát közös a demokraták célja! A célokat pedig kövessék a közös tettek!” – zárta felhívását Mesterházy Attila.