Az oktatásért felelős államtitkár szerint „legyen szó sztrájkról vagy tüntetésről”, a diákok véleménynyilvánítási jogát és szabadságát korlátozni semmilyen módon nem lehet. Hoffmann Rózsa az MTI kérdésére közölte: tájékoztatást kért a balatonalmádi esetről. A hvg.hu kedden írt arról, hogy a balatonalmádi Magyar-Angol Tannyelvű Gimnáziumban az igazgatónő behívatta a végzősöket, és a sztrájkkal és keretszámokkal kapcsolatos nézeteikről faggatták őket, ezeket jegyzőkönyvezték, amiket el kell küldeniük a Veszprém Megyei Kormányhivatalba.
Hoffmann Rózsa elmondta: fontos, hogy a fiatalok félelem nélkül vállalhassák véleményüket, emiatt hátrány nem érheti őket. A mindenkit megillető demokratikus szabadságjogok tiszteletben tartása mellett akkor is kiáll, ha a demonstrációkon olykor az emberi méltóságot sértő kijelentések és rigmusok hangzanak el, és „ha éppen a kormány gyors reagálása, tárgyalási készsége miatt a megmozdulás értelmetlennek, céltalannak tűnik” – szögezte le Hoffmann Rózsa, aki jelezte: a balatonalmádi esettel kapcsolatban tájékoztatást kért. A hvg.hu információi szerint ehhez nem is kell olyan sokat tennie az államtitkárnak, mivel az ominózus iskola igazgatója a minisztériumban tartózkodik.