A szegedi demonstráción résztvevő mintegy kétezer hallgató a kormány felsőoktatással kapcsolatos intézkedései ellen tiltakozott a kormányhivatal épülete előtt, a Rákóczi téren. A megmozduláson számos oktató is részt vett, köztük a tudományegyetem rektora, Szabó Gábor akadémikus és több kar vezetője. A demonstráció végén a szervezők úgy döntöttek, hogy elfoglalják az SZTE Bölcsészettudományi Karának épületét. A résztvevők a belvároson keresztül indultak az intézmény felé. Az úttesten haladó diákok egyebek mellett azt skandálják: Az egyetem a miénk!, Szabad felsőoktatást!, Nem hagyjuk!. A menetben, amelynek elején egy „Hallgatói mozgalom 1956-2012” feliratú molinót visznek, több oktató vonul a diákokkal.
Középiskolások demonstráltak a felsőoktatás tervezett átalakítása ellen szerdán Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) épülete előtt. A megmozduláson több mint ezren vettek részt, a felszólalók elsősorban az általuk kiszámíthatatlannak tartott felsőoktatás-átalakítás és a hallgatói szerződések ellen tiltakoztak. A Téli Rózsás Diákforradalom néven meghirdetett demonstráción középiskolások szólaltak fel, akik a kormány felsőoktatási elképzeléseit bírálták, mivel szerintük azok kiszámíthatatlanok és tartalmuk naponta változik. A diákok továbbra is elfogadhatatlannak tartják a hallgatói szerződés bevezetését, mert álláspontjuk szerint nem a fiatalok röghöz kötésére, hanem kiszámítható és valódi munkahelyteremtésre lenne szükség. A felszólalók esélyegyenlőséget követeltek a hátrányos helyzetben élő, ám tehetséges fiatalok számára a felsőoktatásban. A demonstráción a Magyartanárok Egyesületének alelnöke szolidaritásáról biztosította a szerintük kialakulóban lévő diákmozgalmat. A tanárokat tömörítő szervezet felelős tárgyalásokat követelt az érintett felek bevonásával. A demonstrálók, akik az ország több mint negyven gimnáziumából és középiskolájából érkeztek, nem sokkal délután öt óra után rendőri felvezetéssel elindultak a József Attila utcán és a Bajcsy-Zsilinszky úton át a Margit híd irányába, hogy ott a tervek szerint rózsákat szórjanak a Dunába.
A felsőoktatás tervezett átalakítása ellen tüntettek, és hat intézményben ülősztrájkot tartottak középiskolások Nyíregyházán szerdán. Tóth Fruzsina, a diákok szószólója az MTI-nek elmondta: a Kölcsey Ferenc, a Krúdy Gyula és a Zrínyi Ilona Gimnáziumban, a Waldorf Iskolában, illetve a Sipkay Barna, valamint az Inczédy György Szakközépiskolában intézményenként 70-150 végzős diák tartott ülősztrájkot. A kormányhivatal előtti téren mintegy kétszáz diák, szülő és nagyszülő tüntetett. A demonstráló diákok a hallgatói önkormányzat hatpontos követelését tartalmazó petíciót adtak át Vinnai Győzőnek, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal vezetőjének. A kormánymegbízott megígérte a tüntetők képviselőinek, hogy követeléseiket továbbítja az oktatási kormányzathoz. Tóth Fruzsina az MTI-nek elmondta, hogy a Sipkay Barna Szakközépiskola tiltakozó diákjai délelőtt utcai felvonulásra indultak, a többi iskolában viszont az intézményvezetők megtiltották a tanulók csatlakozását, mivel az előzetes megállapodásban a felvonulás nem szerepelt.
Középiskolások, főiskolai és egyetemi hallgatók, szülők, tanárok, egyetemi oktatók demonstráltak a kormány oktatáspolitikája ellen szerdán Miskolcon. A több száz tiltakozó előtt Fazekas Csaba, a Miskolci Egyetem docense emlékeztetett arra, hogy lassan két hete tartanak az országban a diákmegmozdulások és tiltakozások a kormány felsőoktatási tervei ellen. Megfogalmazása szerint a magyar politika történetében egy sajátos ötletbörzét jelentenek a most történtek, amikor is a kormány jószerivel napról napra változtatja álláspontját a felsőoktatásról; szerinte ennyi koncepció szakpolitikai kérdésben ilyen rövid időn belül még soha nem született.