Üzentek az influenszereknek: „Jó lenne, ha ismert emberek a zászlójukra tűznék a népzene ügyét”
Hat fergeteges számmal, köztük a máris közismertté vált Gyere babával és a Csavargóval jelentkezett a Magyar Banda.
Fekete György szerint a Műcsarnokból azért lett ügy, mert másfél éves „keserves küzdelmet” folytatott, hogy párbeszéd alakuljon ki közte és Gulyás Gábor között. Az MMA negyvenhárom művészt választott rendes tagjai közé szombati közgyűlésén.
A Műcsarnokra „soha nem vetette ki a hálóját” a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) - jelentette ki Fekete György elnök a köztestület szombati közgyűlésén. Fekete György szerint a Műcsarnokból azért lett ügy, mert másfél éves „keserves küzdelmet” folytatott, hogy párbeszéd alakuljon ki közte és az intézményt vezető Gulyás Gábor között, aki ezt érzése szerint folyamatosan megtagadta, és „ellenvéleményeket mondott”.
A személyét mostanában érő „hihetetlen mértékű mocskolódásra” reagálva az MMA-elnök kikérte magának, hogy „valaki a művészet szabadságát az MMA-tól kérje számon”. Fekete György beszámolójában visszautasította, hogy az Országgyűlés által a köztestületnek 2013-ra megszavazott 2,5 milliárd forintot más kulturális feladatoktól vonta volna el a kormány; mint mondta, ennek több mint fele a Vigadó épületének felszerelésére szolgál.
Negyvenhárom művészt választott rendes tagjai közé a közgyűlésen a Magyar Művészeti Akadémia. A belépni kívánókról egységes listán szavazhatott a tagság, amely 88 igen, 2 tartózkodás és 1 ellenszavazat mellett az MMA nyolc tagozatába összesen 43 művészt vett fel. Az új rendes tagok között van mások mellett Kósa Ferenc filmrendező, Turi Attila építész, Sebestyén Márta népdalénekes, Cserhalmi György, Blaskó Péter, Haumann Péter és Huszti Péter színművész, Bereményi Géza író, filmrendező, Marton Éva és Tokody Ilona operaénekes, Sapszon Ferenc karnagy valamint Medveczky Ádám karmester.