A vezető elemző lerántotta a leplet az egyre gyurcsányosabb Magyar Péterről
Pindroch Tamás elmondta, hogy miért gyurcsányosodik a Tisza elnöke.
A békemenetet is szervező Civil Összefogás Fórum és más civilszervezetek az emlékeztető kampány első lépéseként egy kiadványt juttatnak el az ország valamennyi háztartásába, melyben elemezni fogják „az elmúlt 8 évben történeteket”. Ettől azt remélik, hogy az emberek ráébrednek arra, hogy a mostani magyar válság előidézője az a Gyurcsány-Bajnai-féle szövetség volt.
Emlékeztető kampányt indítanak a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány és a hozzá csatlakozó civil szervezetek, amelyek a Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon vezette korábbi kormányok negatív döntéseire kívánják felhívni az emberek figyelmét. Az Orbán-kormány melletti békemeneteket is szervező Csizmadia László, a Civil Összefogás Fórum (CÖF) szóvivője csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján arról beszélt, megdöbbenéssel értesültek arról, hogy „az ország gazdasági tönkretételében nemrég szerepet vállaló” Bajnai Gordon volt szocialista miniszterelnök visszatér a politikai életbe. Elmondta, „civil ismeretterjesztő mozgalmat” hirdetnek, ennek első lépésként egy kiadványt juttatnak el az ország valamennyi háztartásába, melyben elemezni fogják az „az elmúlt 8 évben történeteket”. Ettől azt remélik, hogy az emberek ráébrednek arra, hogy a mostani magyar válság előidézője az a Gyurcsány-Bajnai-féle szövetség volt, amelyik a gazdasági területet „előre elaknásította”. Az MTI-nek azt mondta, a kiadványt a jövő hét végétől folyamatosan juttatják el az emberekhez. Hozzátette, hogy a kampány sikere érdekében adománygyűjtést indítanak, melyhez akár 100-200 forintos felajánlásokat is várnak.
Fricz Tamás politológus, a CÖF másik szóvivője Bajnai Gordont, a közelmúltban alapított Haza és Haladás Egyesület elnökét a múlt emberének nevezte, akivel az ország újra megkapná a „reinkarnálódott Gyurcsány Ferencet”. Szerinte Bajnaival nem a demokrácia erősödne meg, hanem újra a „posztkommunizmus és annak hálózatai”, továbbá nem a nemzeti érdekek védelme lenne fontos, hanem a globális, nemzetközi hatalmi körök előtti önfeladás és megalkuvás. Szabó Endre a Kárpát-medencei családszervezetek képviseletében kritikával illette azokat a „szereptévesztő” civil szervezeteket, amelyek az általuk fontosnak tartott értékek képviselete helyett politikai szerepet vállalnak és például a mostani kormány megdöntésére törekednek.