A fővárosi Fidesz-KDNP szerint a Fővárosi Közgyűlés érvényben lévő döntéseit sem „városházi forrás”, sem senki más nem változtathatja meg, csak maga a testület. György István városüzemeltetési főpolgármester-helyettes és Németh Zoltán, a Fidesz-KDNP képviselőcsoport vezetője szombat este ezt a fővárosi busztenderrel összefüggésben közölte. Mint írták, előző nap a fővárosi frakció nevében reagáltak a Magyar Nemzet cikkére, amely a buszkiszervezés leállítását helyezte kilátásba, meg nem nevezett városházi forrásokra hivatkozva. Megismételték, hogy a fővárosi Fidesz-KDNP frakciója és maga a közgyűlés is egyértelmű döntést hozott az új autóbusz-üzemeltetési modellről, és nem látják okát a döntés megváltoztatásának.
A két politikus azt is leszögezte, hogy az ettől eltérő tartalmat vagy hangsúlyt adó sajtóinterpretációkkal nem kívánnak foglalkozni. Utaltak a főpolgármester közleményére is, aki szerint nem volt felhatalmazásuk a közgyűlés nevében is nyilatkozni a buszkiszervezésről. Ezzel összefüggésben hangsúlyozták: arról, hogy ki milyen döntést tervez a közgyűlés elkövetkező üléseinek valamelyikén meghozni, illetve a közgyűlés korábbi döntésével kapcsolatban véleménye van, bárkinek joga van nyilatkozni. Ehhez semmiféle közgyűlési felhatalmazásra nincs szükség – legyen szó akár meg nem nevezett „városházi forrásról”, akár nevüket vállaló képviselőkről – tették hozzá.