Erre sok budapesti várt: indul a BKK-rendészet – mutatjuk a részleteket!
Az is kiderült, hány emberrel tartanak majd rendet a budapesti közösségi közlekedésben.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közlekedésért felelős helyettese kijelentette: a kormányzat elkötelezett abban, hogy rendet kell tenni a közlekedés egész területén.
A kormányzat elkötelezett abban, hogy rendet kell tenni a közlekedés egész területén – erről Schváb Zoltán, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közlekedésért felelős helyettes államtitkára beszélt szerdán Budapesten. A helyettes államtitkár a Közlekedésbiztonsági Szervezet tízéves fennállása alkalmából rendezett ünnepi ülésen hangsúlyozta, azért dolgoznak, hogy a közlekedés egészére el lehessen mondani, hogy jobb, rendezettebb, szakszerűbb és ésszerűbb lett. Amikor a magyar közlekedés ügyéről beszélünk, arra keressük a választ, hogy a magyar közlekedési rendszer egésze miként tud megfelelni a társadalmi és a gazdasági elvárásoknak – fogalmazott.
Schváb Zoltán kiemelten fontosnak nevezte a közlekedésbiztonság kérdését, a baleset-megelőzést, a független balesetvizsgálatot és a tapasztalatok közzétételét. Mint mondta, a közlekedési kormányzat számára jelentős kihívás a biztonságot szolgáló infrastruktúra- és a közlekedésfejlesztés kérdése, a hazai tervezői és mérnöki piac megvédése, a biztonságosabb közlekedésre nevelés feladatainak megoldása, valamint a gépjárművezető-képzés rendszerének megújítása.
A Közlekedésbiztonsági Szervezet mint balesetvizsgáló szervezet, azért dolgozik, hogy a már bekövetkezett légi, vasúti és vízi közlekedési balesetek okait független szakmai vizsgálat keretében feltárva megelőzze a jövőbeni baleseteket – idézte fel. Emlékeztetett: 2002-ben létrehozták a független szakmai vizsgálat intézményét, a Polgári Légiközlekedési Szervezetet, majd 2006. január elsején létrejött jogutódja, a Közlekedésbiztonsági Szervezet.