Továbbra is tiltanák a vörös csillag viselését

2012. július 02. 07:49

Az Országgyűlés hétfői ülésén dönthet az igazságügyi tárgyú törvények módosításáról, a nyugdíjak adómentességének megőrzéséről, valamint a vörös csillag nyilvános viselésének további tiltásáról. A képviselők kedden és pénteken is összeülnek, a hétvége előtt pedig elfogadhatják a jegybanktörvény módosítását, amely a Nemzetközi Valutaalappal folytatandó tárgyalások megkezdésének feltétele.

2012. július 02. 07:49

Az ülésnap Orbán Viktor napirend előtti felszólalásával kezdődik, a miniszterelnök beszédében elsősorban a hétvégi brüsszeli uniós csúcstalálkozó eredményeit és azok Magyarországot érintő hatásait ismerteti. A szokásos interpellációs blokkot követően elsőként az árfolyamgát szabályain változtathat az Országgyűlés, július 1-jéről szeptember 30-ra tolva azt a határidőt, ameddig a közszférában dolgozók igényelhetik az állami támogatást.

A parlament elfogadhatja azt a kormánypárti törvényjavaslatot is, amely alapján a jövőben nemcsak miniszter, hanem a miniszterelnök is irányíthatja majd a polgári hírszerzési tevékenység ellátásáért felelős Információs Hivatalt. Zárószavazás várható még a bíróságok szervezetéről és igazgatásáról, valamint a bírák jogállásáról és javadalmazásáról szóló jogszabályok változtatásáról, emellett az Országgyűlés – a jelenleg hatályos szabályozást felülírva – kimondhatja, hogy a nyugdíjak 2013 után is megőrzik adómentességüket.

A képviselőknek dönteniük kell a pénzügyi tranzakciós illeték és a biztosítási adó bevezetéséről szóló indítványokhoz benyújtott módosító javaslatokról is, majd a határozathozatalok végén az Emberi Jogok Európai Bíróságának Fratonolo kontra Magyarország ügyében hozott ítéletében foglalhatnak állást. A kormány határozati javaslatának elfogadásával az Országgyűlés rögzítené, hogy nem ért egyet a büntető törvénykönyv módosításával és a strasbourgi bíróság ítélettel, amely alapján a magyar államnak kártérítést kell fizetnie a vöröscsillag-viselés miatt elmarasztalt Fratanolo Jánosnak, a Magyarországi Munkáspárt 2006 korábbi elnökének. Az igazságügyi miniszter erről szóló javaslatában azt kezdeményezi, hogy a jövőben mindig a pártoknak kelljen állniuk a kártérítést, ha Magyarországot az európai emberi jogi bíróság elmarasztalja az önkényuralmi jelképek használatának tiltásáért.

A mai határozathozatalokat követően jórészt korábban tárgyalni kezdett előterjesztések, például a Magyar Állatorvosi Kamaráról és a hulladékról szóló törvényjavaslat vitája folytatódik.

Összesen 29 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
=nessuno=
2012. július 02. 19:37
Jogtalanságot újabb jogtalansággal megfejelni? Jogállam... Mi köze a pártoknak az ítélethez??? A Magyar Államot ítélték kártérítésre. Pártállam? Dilettáns,demagóg idióták.
durrbele
2012. július 02. 14:44
Nó fityiszesek hogy is van ez?Strasbourgi bíróság nem adott igazat nektek.Most tojtok rá.Nem érdekes hogy mit mond a nemzetközi jog!Akkor miért hivatkoztok arra a halálbünti ellenzésekor?Menjetek ti tudjátok hová!
OrangeOrder
2012. július 02. 12:04
Hát igen. Én egyiket se tiltanám, de ha muszáj tiltani, akkor mindkettőt. Ja, és a csegevarás pólókat is büntetni kellene. Meg a CCCP-seket is.
egysegelem
2012. július 02. 10:26
Pedig a dolog vegtelenul egyszeru, es itt is az LMP javaslata a helyes szerintem. Nem magat a szimbolumot kell tiltani, egyiket sem, hanem aki ilyet visel, meg kell nezni hol viseli, hogyan viseli, mikent viselkedik kozben, miket mond, miket csinal, stb, es ebbol le kell vonni azt a kovetkeztetest, hogy _miert_ viseli. Es ha az osszkep alapjan a rendor ugy dont, hogy _azert_ viseli, amiert nem szabad, akkor megbunteti, ha pedig nem, akkor nem. Igy aztan a rendor (kesobb: birosag) dontesi es merlegelesi joga, es merlegelesi gyakorlata lesz a lenyeges.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!