Tárki: Mélyponton a választói aktivitás

2012. július 25. 17:36

A Tárki júliusi kutatásából kiderül, hogy ismét nőtt a különbség a Fidesz és az MSZP népszerűsége között, a választók pedig az elmúlt évben sosem voltak ilyen passzívak: a bizonytalanok aránya 52 százalék – számol be az eredményről az Origo.

2012. július 25. 17:36

A Tárki legfrissebb közvélemény-kutatása szerint a választóknak csak kevesebb, mint fele rendelkezik pártpreferenciával, és mindössze negyede tekinti magát biztos szavazónak.

„Míg májusban a kormánypártok és a szocialisták támogatottsága az elmúlt években nem tapasztalt szinten közelítette meg egymást, addig az előző két hónap során újra kinyílt az olló a két párt között, ami mögött az MSZP támogatottságának kismértékű csökkenése és a Fidesz-KDNP-vel szimpatizálók részesedésének stagnálása áll” – olvasható a Tárki összefoglalójában. A biztos pártválasztók körében a kormányzó pártok támogatottsága 36 százalékról 38 százalékra, az MSZP-é pedig 27 százalékról 25 százalékra módosult.

A többi parlamenti párt támogatottsága változatlan. A Jobbik a teljes népességen belül 10 százalékon áll jelenleg, a pártválasztók közében 22 százalékon, az LMP-nél pedig ez a két arány 5 és 10 százalék. A Demokratikus Koalíció szavazói a teljes népesség 2 százalékát, a pártválasztók 3 százalékát teszik ki – foglalja össze a Tárki kutatását az Origo.

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ördöngös pepecselés
2012. július 26. 07:53
lófütty annyi történt hogy a vörös közvéleménykutatók elgalopírozták magukat amikor megpróbálták a közvéleményt a vágyaik után húzni és most megpróbálnak visszasasszézni a valóságba mert az még csak csak magyarázható hogy az MSZP az eszeveszett rikácsolásba felzárkozott de az sehogy nem magyarázható hogy mitől eset vissza amikor semmi nem tőrtént
trendo
2012. július 26. 06:57
Ezek az uborkaszezonban leadott közvéleménykutatási "hírek" a hibahatáron belüli "elmozdulásokról", teljesen hiteltelenek. Nem mutatnak semmi érdemlegest, csak a cégek jelzései a kutatást finanszírozó megrendelőknek, hogy "a fiúk a bányában dolgoznak". Két évvel választás előtt még senki nem tudta megjósolni, mi lesz itt. Elég egy "váratlanul-véletlenül pont időben" kipattanó, a média által megfelelően tálalt botrány, balhé, ami az ellenfelet sikeresen leamortizálja, vagy legalább is kínos magyarázkodásra készteti és már több a százalékos változás ide-oda, mint most, strandszezonban.
hátakkor
2012. július 26. 06:39
Logikus, hogy alacsony a választói aktivitás, ha nincsenek választások egy darabig.
James
2012. július 25. 22:33
Érdekes helyzet lesz majd, ha a határon túliak szavazati fogják eldönteni, hogy ki lesz hatalmon Magyarországon. Az úgyis mindegy, mert engem nem érint a voksom végkimenetele alapon szavaznék én is akárkire bármelyik országban, aztán meg jót röhögnék egy sörrel a kezemben.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!